Tutto Verdi: The Complete Operas

Photo:Tutto Verdi: The Complete Operas.

(30DVD)

 

Τιμή: €575,00

Συνθέτης: Giuseppe Verdi
Συλλογή: Tutto Verdi, The Complete Operas
Εταιρία: C-Major
Νο Τίτλος Διάρκεια
Requiem
Dimitra Theodossiou (soprano), Sonia Ganassi (mezzo), Francesco Meli (tenor), Riccardo Zanellato (bass)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Yuri Temirkanov
Oberto
Mariana Pentcheva (Cuniza), Fabio Sartori (Riccardo), Giovanni Battista Parodi (Oberto), Francesca Sassu (Leonora), Giorgia Bertagni (Imelda)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Antonello Allemandi
Un giorno di regno
Guido Loconsolo (Il Cavaliere di Belfiore), Andrea Porta (Il Barone di Kelbar), Anna Caterina Antonacci (La Marchesa del Poggio), Alessandra Marianelli (Giulietta di Kelbar), Ivan Magri (Edoardo di Sanval), Paolo Bordogna (Il Signore la Rocca), Ricardo Mirabelli (Il Conte Ivrea), Seung Hwa Paek (Delmonte/Un servo)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Donato Renzetti
Nabucco
Leo Nucci (Nabucco), Bruno Ribiero (Ismale), Riccardo Zanellato (Zaccaria), Dimitra Theodossiou (Abigaille), Anna Maria Chiuri (Fenena), Alessandro Spina (Il Gran Sacerdote di Belo), Mauro Buffoli (Abdallo), Cristina Giannelli (Anna)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Michele Marioti
I Lombardi alla prima crociata
Roberto de Biasio (Arvino), Michele Pertusi (Pagano), Cristina Giannelli (Viclinda), Dimitra Theodossiou (Giselda), Roberto Tagliavini (Pirro), Gregory Bondatti (Un priore), Jansons Valdis (Acciano), Francesco Meli (Oronte), Daniela Pini (Sofia)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Daniele Callegari
Ernani
Marco Berti (Ernani), Carlo Guelfi (Don Carlo), Giacomo Prestia (Don Ruy Gomez de Silva), Susan Neves (Elvira), Nicoletta Zanini (Giovanna), Samuele Simoncini (Don Riccardo), Alessandro Svab (Jago)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Antonello Allemandi
I Due Foscari
Leo Nucci (Francesco Foscari), Roberto de Biasio (Jacopo Foscari), Tatiana Serjan (Lucrezia Contarini), Gregory Bonfatti (Barbarigo), Marcella Buffoli (Fante), Alessandro Bianchini (Servo del Doge)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Donato Renzetti
Alzira
Junko Saito (Alzira), Francesco Facini (Alvaro), Thomas Gazheli (Gusmano), Joshua Lindsay (Ovando), Ferdinand von Bothmer (Zamoro), Yasushi Hirano (Ataliba), Anna Lucia Nardi (Zuma), Joe Tsuchizaki (Otumbo)
Orchestra di Bolzano e Trento, Istituto Corale ed Orchestrale di Dobbiaco, Gustav Kuhn
Attila
Giovanni Battista Parodi (Attila), Sebastian Catana (Ezio), Susanna Branchini (Odabella), Roberto de Biasio (Foresto), Cristiano Cremonini (Aldino), Zyian Atfeh (Leone)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Pierfrancesco Maestrini
Macbeth
Leo Nucci (Macbeth), Sylvie Valayre (Lady Macbeth), Enrico Iori (Banco), Roberto Iuliano (Macduff), Tiziana Tramonti (Dama), Nicola Pascoli (Malcolm), Enrico Turco (Il Medico), Davide Ronzoni (L’araldo), Riccardo di Stefani (Un Domestico), Noris Borgogelli (Il Sicario)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Bruno Bartoletti
I Masnadieri
Giacomo Prestia (Massimiliano), Aquiles Machado (Carlo), Artur Rucinski (Francesco), Lucrecia Garcia (Amalia), Walter Omaggio (Arminio), Dario Russo (Moser), Massimiliano Chiarolla (Rolla)
Orchestra e Coro del Teatro de San Carlo, Nicola Luisotti
Il Corsaro
runo Ribeiro (Corrado), Andrea Papi (Giovanni), Irina Lungo (Medora), Luca Salsi (Seid), Silvia dalla Benetta (Gulnara), Gregory Bonfatti (Selimo), Angelo Villari (Un eunoco/Uno schiavo)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Carlo Montanaro
La Battaglia di Legnano
Enrico Giuseppe Iori (Federico Barbarossa), Francesco Musini (Primo Console di Milano), Federico Benetti (Secondo Consolo di Milano), Gabriele Sagona (Il Podesta di Como), Leonardo Lopez Linares (Rolando), Dimitra Theodossiou (Lida), Andrew Richards (Arrigo), Giovanni Guagliardo (Marcovaldo), Sharon Pierfederici (Imelda), Alessandro de Angelis (Un Araldo), Nicola Pascoli (Uno Scudiero di Arrigo)
Orchestra e Coro del Teatro Lirico ‘Giuseppe Verdi’ di Trieste, Boris Brott
Luisa Miller
Giorgio Surjan (Il Conte di Walter), Marcelo Alvarez (Rodolfo), Francesca Franci (Federica), Rafal Siwek (Wurm), Leo Nucci (Miller), Fiorenza Cedolins (Luisa), Katarina Nikolic (Laura), Angelo Villari (Un Contadino)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Donato Renzetti
Stiffelio
Roberto Aronica (Stiffelio), Yu Guanqun (Lina), Roberto Frontali (Stankar), Gabriele Magnione (Raffaele), George Andguladze (Jorg), Cosimo Vassallo (Federico), Lorelay Solis (Dorotea)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Andrea Battistoni
Rigoletto
Francesco Demuro (Il Duca), Leo Nucci (Rigoletto), Nino Machaidze (Gilda), Marco Potti (Sparafucile), Stefanie Iranyi (Maddalena), Katarina Nikolic (Giovanna), Roberto Tagliavini (Monterone), Orazio Mori (Marullo), Mauro Buffoli (Borsa), Ezio Maria Tisi (Il Conte di Ceprano), Scilla Cristiano (La Contessa di Ceprano)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Massimo Zanetti
Il Trovatore
Claudio Sgura (Il Conte di Luna), Teresa Romano (Leonora), Mzia Nioradze (Azucena), Marcelo Alvarez (Manrico), Deyan Vatchkov (Ferrando), Cristina Giannelli (Ines), Roberto Jachini Virgili (Ruiz), Enrico Rinaldo (Un vecchio zingaro), Seung Hwa Peak (Un messo)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Yuri Temirkanov
La Traviata
Svetla Vassileva (Violetta), Massimo Giordano (Alfredo), Vladimir Stoyano (Germont), Daniela Pini (Flora), Gianlua Floris (Gastone), Roberto Tagliavini (Dottore Grenvil), Armando Gabba (Barone Douphol), Filippo Polinelli (Marchese d’Obigny)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Yuri Temirkanov
I Vespri Siciliani
Leo Nucci (Guide di Monforte), Dario Russo (Il Sire di Bethune), Andrea Mastroni (Il Conte Vaudemont), Fabio Armiliato (Arrigo), Giacomo Prestia (Giovanni da Procida), Daniela Dessi (Elena), Adriana di Paola (Ninetta), Raoul d’Eramo (Danieli), Roberto Jachini Virgili (Tebaldo), Alessandro Battiato (Roberto), Camillo Facchino (Manfredo)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Massimo Zanetti
Simon Boccanegra
Leo Nucci (Simon Boccanegra), Robert Scandiuzzi (Jacopo Fiesco), Simone Piazzola (Paolo Albiani), Paolo Pecchioli (Pietro), Tamar Iveri (Amelia/Maria), Francesco Meli (Gabriele Adorno)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Daniele Callegari
Un ballo in maschera
Francesco Meli (Riccardo), Vladimir Stoyanov (Renato), Kristin Lewis (Amelia), Elisabetta Fiorillo (Ulrica), Serena Gamberoni (Oscar), Filippo Polinelli (Silvano), Antonio Barbargallo (Samuel), Enrico Rinaldo (Tom), Cosimo Vassallo (Un giudice), Enrico Paolillo (Un servo)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Gianluigi Gelmetti
La forza del destino
Dimitra Theodossiou (Leonora), Vladimir Stoyanov (Don Carlo), Aquiles Machado (Don Alvaro), Mariana Pentcheva (Preziosilla), Roberto Scanduzzi (Padre Guardiano), Carlo Lepore (Fra Melitone), Ziyan Afteh (Il Marchese di Calatrava), Adriana di Paola (Curra), Hyung Ho Kim (Mastro Trabucco)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Gianluigi Gelmetti
Don Carlo
Giacomo Prestia (Filippo II), Mario Malagnini (Don Carlo), Simone Piazzola (Rodrigo), Luciano Montanaro (Il Grande Inquisitore), Cellia Costea (Elisabetta di Valois), Alla Pozniak (Eboli), Irene Candelier (Tebaldo/Una Voce dal Cielo), Antonio Feltracco (Il Conte di Lerma/Un Araldo Reale)
Orchestral Regionale dell’Emilia-Romagna, Coro Lirico Amadeus, Fabrizio Ventura
Aida
Susanna Brachini (Aida), Mariana Pentcheva (Amneris), Walter Fraccaro (Radames), Alberto Gazale (Amonasro), Carlo Malinverno (Il Re di Egitto), George Andguladze (Ramfis), Cosimo Vassallo (Un messaggiero), Yu Guanqun (Una sacerdotessa)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Antonino Fogliani
Otello
Aleksandrs Antonenko (Otello), Marina Poplavskaya (Desdemona), Carlos Àlvarez (Iago), Barbara Di Castri (Emilia), Stephen Costello (Cassio), Antonello Ceron (Roderigo), Mikhail Petrenko (Lodovico), Simone del Savio (Montano), Andrea Porta (Un araldo)
Wiener Philharmoniker, Wiener Staatsopernchor, Riccardo Muti
Falstaff
Ambrogio Maestri (Falstaff), Luca Salsi (Ford), Antonio Gandia (Fenton), Svetla Vassileva (Alice Ford), Romina Tomasoni (Mistress Quickly), Daniela Pini (Meg Page), Barbara Bargnesi (Nannetta), Luca Casalin (Dr. Cajus), Patrizio Saudelli (Bardolfo), Mattia Denti (Pistole)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Andrea Battistoni
Giovanna d’Arco
Evan Bowers (Carlo VII), Renato Bruson (Giacomo), Svetla Vassileva (Giovanna), Luigi Petroni (Delil), Maurizio lo Piccolo (Talbot)
Orchestra e Coro del Teatro Regio di Parma, Bruno Bartoletti

Αναστάσιος Τσούφης

Στο ιστολόγιο της Μουσικής Προσφοράς, παρουσιάζονται LP - CD - SACD - DVD - Blu-Ray Kλασικής Mουσικής & Jazz. Επικοινωνήστε μαζί μας προκειμένου να επαληθεύσουμε την άμεση διαθεσιμότητά τους και παραλάβετε την παραγγελία σας είτε από το κατάστημά μας είτε στο χώρο σας με αντικαταβολή. τηλ: 210 6230 343